מגשי פירות מעוצבים- עשה זאת בעצמך! הכירו את שלבי ההכנה

רבים מנסים להכין מגשי פירות לבד. חלונות הראווה בחנויות הפירות או אצל החברות השונים קורצים להם והם חושבים שעם מעט יצירתיות ושבלונות מתאימות הם יוכלו ליצור מגשי פירות יפים לא פחות לבדם. בהמשך נפרט על השלבים השונים של הכנת מגשי פירות תוך פירוט של כל שלב ושלב וההשקעה הנדרשת מבעל האירוע לשם כך. אך ראשית נציין כי כל פירות העונה יוכלו להתאים. עתה ניתן להכין לבד בחמישה שלבים בלבד מגש פירות.

מתחילים בחירת הפירות למגש- בחירת הפירות היא אחת המשימות המורכבות ביותר בנושא של הכנת מגשי פירות מרעננים וטעימים, לשם כך יש לבחור פירות טריים ככל האפשר. רצוי לקנות את הפירות באותו היום של ההכנה ופירות העונה את הפירות כדאי לרכוש בשוק בו יש מגוון רחב של פירות מהמגדלים המקומיים. ואולם, חשוב למצוא גם פירות שאינם קיימים בכל מקום ייחודיים ונדירים שניתן למצוא אותם בשוק או בחנויות מתמחות אחרות. חשוב להדגיש כי בחירת וקניית הפירות עלולה להיות לעיתים משימה קשה חרף העובדה כי לעיתים המרחק גדול מהשוק או מחנות סושי פירות מובחרת.

שטיפת הפירות – יש לשטוף היטב את הפירות שנקנו במים ובסבון ייעודיים לאחר מכן יש לקלף מפירות את הקליפה שאינה נאכלת, להוריד עוקץ וגלעינים וגרעינים. עבודה זו יכולה לארוך זמן רב במיוחד אם מדובר בכמות גדולה ביותר של פירות.

חיתוך הפירות – זוהי אחת המשימות היותר מעניינות בתהליך הכנת מגשי פירות. במשימה זו השמיים הם הגבול ניתן לרכוש בחנויות המתמחות סכינים מיוחדים שחותכים את הפירות לצורות מעניינות. חשוב לציין כי הכנה היא ביתית ולא תמיד יש בבית את הציוד המקצועי והידע שיש לחברה מקצועית. כך שמגשי פירות לא יכולים להיות יפים כמו בחנות.

צורת ההגשה – ניתן לרכוש מגשים יפים, חנויות רבות לאחר החיתוך מסדרים את הפירות לפי צבעים או סוגים על מגש כך שהם יהיו יפים וטריים במיוחד.

סלסלת פירות תוצרת בית דורש מספר שלבים, מאמץ והכנה רבה הן של זמן והן של כסף ולעיתים כדאי לחסוך את העבודה הקשה ולהזמין מגש מעוצב מחברה איכותית וליהנות מהיתרונות הרבים.

 

 

דילוג לתוכן